Motivace hubnutí

 

Nejčastější odůvodnění hubnutí jsou:
  • vzhled / postava
  • aktuální zdravotní stav
  • celkový zdravotní stav
  • šatník
  • partnerské vztahy
  • kariéra
  • každodenní život
Vzhled / Postava

Pro 99% z nás platí: Pokud vypadáme dobře, cítíme se dobře. A pro 99% z nás "vypadat dobře" znamená být štíhlý a v kondici. Nemusíte trpět pocity viny kvůli tomu, že chcete zhubnout, protože chcete vypadat lépe. Ve všech průzkumech prováděných jak mezi ženami, tak mezi muži každého věku je hlavním motivem úmyslu zhubnout vzhled.

Aktuální zdravotní stav

Jestliže máte nadváhu, může to ovlivnit váš zdravotní stav více, než si snad uvědomujete. Bolest v zádech - nadváha zejména v dolní oblasti žaludku - spojená s ochablým břišním svalstvem může způsobovat velké přetížení v bederní čísti těla a je hlavním faktorem bolesti bederní páteře. Dokonce už nějakých šest kilogramů navíc může takovou bolest vyvolat. Křečové žíly - Nadměrná váha způsobuje nepřirozené přetěžování cévní soustavy, a protože vaše nohy nosí celou váhu vašeho těla, mohou pak být důsledkem nevzhedné a někdy bolestivé křečové žíly. Dýchavičnost - pokud trpíte nadváhou, vaše plíce musejí pracovat daleko intenzivěji, aby stačily zásobit tělo kyslíkem. To je jeden z důvodů, proč je riziko při anestezii pro obézní větší. Neplodnost - statistiky ukazují, že pokud chcete mít dítě, šance na otěhotnění se snižují, pokud jste obézní. Problémy v těhotenství - pokud máte v průběhu těhotenství nadváhu, může to vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a zvyšuje se možnost nejrůznějších komplikací. I porod pro vás může být obtížnější, pokud jste obézní. Potíže s pletí - lidé trpící nadváhou si stěžují na ztvrdlou podrážděnou kůži a vyrážku způsobenou zvýšeným pocením, nebo třením kůže o sebe.

Šatník

V životě máloco podkopává morálku víc – a je to také skutečně k vzteku – než to, když máte šatník plný perfektního kvalitního oblečení, které nemůžete nosit, protože vám už nepadne. Toto je jeden z hlavních motivačních problémů pro lidi, kteří nemusejí hubnout příliš.

Partnerské vztahy

Vaše rozměry by neměly ovlivňovat potěšení ze sexu ani přitažlivost pro opačné pohlaví, ale až příliš často je jimi ovlivňováno obojí. Má to většinou souvislost s vaším nedostatkem sebevědomí v přítomnosti partnera, když se cítíte neatraktivně, stejně jako s faktem, že většina lidí skutečně dává přednost partnerovi s přiměřenou hmotností. A pokud nějaký vztah postupuje k sexuálnímu sblížení, více než polovina obézních žen a třetina obézních mužů tvrdí, že jim určitým způsobem jejich tělo brání – obvykle je odrazuje svlékat se před partnerem nebo milovat se nazí jinak než potmě a často si dostatečně sex nevychutnají, protože se více zabývají tím, zda partner registruje jejich tukové polštáře, než jestli skutečně sdílejí potěšení.

Kariéra

"Diskriminace obézních" na pracovišti by neměla být omluvitelná, ale faktem je, že existuje. Je smutné konstatovat, že otylost často brání lidem v dosažení takové kariéry, jaké by mohli dosáhnout, počínaje žádostí o místo a konče žádostí o povýšení. Zaměstnavatelé přiznávají, že kdyby měli na výběr mezi otylou osobou a normálně vážící se stejnou kvalifikací, zaměstnají osobu s normální váhou. Důvodem je prý nedostatek sebekázně, nedostatek kontroly a nedostatek sebeúcty u otylých lidí.

 

Každodenní život

A co Vy? Který s těchto motivačních faktorů Vás motivuje k hubnutí a snížení Vaší tělesné hmotnosti? Ať je to kterýkoli, určitě pokračujte v prohlížení našich stránek a dozvíte se, jak celkově zlepšit Váš pohled na život ve společnosti a samozřejmě ZHUBNOUT! Mnoho lidí si také pokládá otázku: ,,Proč zrovna já? Proč zrovna já mám tolik kilo navíc?", odpověď možná najdete v sekci DŮVODY NADVÁHY.

 

POKUD UŽ MÁTE DOST DŮVODŮ PROČ TO ZMĚNIT A HLAVNĚ CHCETE VY TU ZMĚNU, TAK VYPLŇTE DOTAZNÍK.

My se Vám ozveme a vše v nezávazný konzultaci probereme, aby jste byl/a spokojen/a.