Důvody nadváhy

Nadváha není vaše vina

Máte nadváhu, protože se vám dostávalo do těla příliš mnoho kalorií na to, kolik vaše tělo spotřebuje. To je pouhá realita. Ale proč jste to udělali, je jiná záležitost. Proč máme nadváhu a proč se nám nejde dodržování diet má většinou málo co dočinění s nenasytností, slabou vůlí apod., ale hodně s vnějšími vlivy. Žijeme ve společnosti zaměřenou na nutnost přejídání.

Samoobsluhy - nutí více nakupovat

Přestože nechodíte do samoobsluhy a nemáte v úmyslu koupit si potraviny, jídlo je prakticky všude. Nutí vás abyste si ho koupili. Jdete do trafiky pro noviny – najdete tam i různé čokoládové tyčinky a bonbony. Pouliční prodavači s vozíky jsou všude, stejně tak bufety. Všichni prodávají tuky a cukry.

Síla reklamy

A když se konečně dostanete domů a otevřete časopis, začíná opravdový nátlak. Jsou to reklamy, které vás v podstatě vedou k tomu, že nakupujete potraviny, které byste si jinak nekoupili. A zase, čerstvé ovoce či zelenina se v inzerátech neobjevuje. Jsou to výrobky prošlé "zhodnocovacími" linkami. Když má výrobek reklamu, jeho prodej se zvyšuje.

Nízkotučný protiargument

Potravinářský průmysl vyvinul celou řadu výrobků bez obsahu tuku nebo jen nízkotučných, jako například šlehačku, nízkotučný jogurt a sýry, aby vyšel vstříc požadavkům veřejnosti po "zdravější" stravě. Prodej tohoto nízkotučného zboží neustále roste. Avšak i na tom je něco zvláštního. Kupujeme si více nízkotučných výrobků, bohužel pro nás - celkový příjem tuků se nesnížil. Se stejnou rychlostí, s jakou jsme vyměnili jednu šlehačku za druhou, doplňujeme chybějící tuky v naší stravě "lahodnějšími" pokrmy, jako drahými zákusky, čokoládou, pečivem atd.. Tedy zatímco byly tuky a cukry z jedné kategorie odstraněny, výsledkem je, že je do těla dostaneme prostřednictvím jiné kategorie.

Vidíte, že i okolnosti dnešního světa jsou poměrně aktivně působícím "krmičem". Proč HUBNOUT? Odpověď najdete v NÁSLEDUJÍCÍ SEKCI.